Tähelepanu melomaanid, filmi-, moe- ja disainihuvilised, Tallinnasse jõuab lõpuks põhjamaine pop-up showcase„ÖÖ: Was it a dream?“. 22.-26. novembrini on Heliose kino ruumides avatud omanäoline keskkond, kus saab näha Taani, Islandi, Rootsi, Soome, Norra ja Eesti kunstnike ja disainerite töid, näidatakse filme ja rõivakollektsioone, toimuvad töötoad ja kontserdid.

Pop-upgalerii on avatud 22.-26. Novembrini Heliose kino ruumides Sauna 7, üritusi jagub aga ka naabruses asuvatesse Hoovi ja kohvikusse Must Puudel. Koostöös Just Filmiga näidatakse Helioses Rootsi tummfilmi klassikut, müstilist õudusdraamat „Kutsar“ (1921), millele teeb kontsert-soundtracki psühhedeelia ja krautrokiga eksperminteeriv Eesti bänd Väljasõit Rohelisse. Hea võimalus on näha Kristian Steinbergi rõivakollektisooni, Oliver Rüügeri aksessuaare ja eestlanna Kärt Ojavee „kõnelevaid“ tekstiile,  Islandi disaineri Thorunn Arnadottiri uut loomingut ning mitmekülgset lühifilmiprogrammi.

Töötubades jagavad kogemusi loomemajanduse maailmapraktikast teiste hulgas mitmete tuntud moebrändide päästja Toby Meadows (UK), maineka veebikeskkonna „Not Just a Label“ rajaja Stefan Siegel (UK) ja India turunduse ekspert Neishaa Gharat (IND). Pakasele astub vastu Liina Viira moeshow, kus esmakordselt esitletakse lisaks naistemoele luksuslikult sooja meestekollektsiooni. 25. Novembri hilisõhtul pakutakse üritusel „ÖÖkÖÖk“, põhjamaised maitseelamusi ja kokakunsti vaatemängu. Ürituse lõpetab 26. Novembril USA-Rootsi päritoluga souli-/hiphopiduo Wildcookie vokalist Anthony Mills, kelle etteaste hõlmab nii musitseerimist kui jalgrattagrillil toitlustamist.

Galerii idee autor ja kuraator on Londonis resideeruv eestlane Merilyn Kesküla, kes on tuntud disainiprojektide juhi ja brändi konsultandina. Esimene pop-up näitus „ÖÖ: was it a dream“ toimus 2010. aasta sügisel Londoni Disainifestivalil, samal aastal osales galerii ka Stockholmis Global Entrepreneurship Week`il. Tallinnas toimub kolmas näitus. Järgmisel aastal onüritus üllatamas  Helsinki World Design Capitalil ja Copenhagen Fashion Week`il.

Lisainfo: www.oowasitadream.com

Share |