Festival on tore aeg!

  Kõige lahedam aastaaeg on kohe-kohe algamas ja see on Just Filmi aastaaeg.

Just Film avab uhkelt oma uksed 17. novembril Coca–Cola Plazas ning festival lõppeb 27. novembril.

Selle aasta Just Filmi avafilmiks on läbi aegade parimaks saagaks tituleeritud Videvik.
Kinorekordeid purustanud Videviku saaga kauaoodatud eelviimases osas jääb Bella Swani (Kristen Stewart) ning vampiir Edward Culleni (Robert Pattinson) abieluõnn üürikeseks, sest rida reetmisi ja õnnetusi ähvardab hävitada nende maailma.

Kindlasti on selle aasta üheks suurimaks hittfilmiks Mark de Cloe uus film “Šokeeriv sinine”. Kõik Just Filmi fännid mäletavad eelmisest aastast sama režissööri filmi “Elu ühe päevaga”, aga oh üllatust, samalt tegijalt on tänavusel festivalil ka veel teine film “Hollandi tugevaim mees”, mis on väga muhe ja lõbus koguperefilm.

Lisaks tasub kindlasti rõõmustada ka kõigil arvutimängude fännidel, sest üle mitme aasta on Just Filmi programmis ka üks arvutimängude huvilistele pühendatud film: “Kas sa oled seal?” räägib virtuaalse- ja reaalse maailma kohtumisest, ning sellest, kui õhuke on piir nende kahe vahel tänapäeva noorte jaoks.

Kõiki huumorilembelisi naerutab film “Kirsike”, mis räägib ühest koolipoisist, kelle pea õnnestub tüdrukutel korralikult segamini ajada.

Nagu ka varasematel aastatel, puudutame festivali raames erinevaid probleeme, mis paraku on meie maailma lahutamatu osa. Film “Ilus poiss” on karm lugu koolitulistamisest läbi vanemate silmade. See on väga õpetlik lugu sellest, et elus ei saa ega tohi alati mõelda ainult endale.

 Justi filmiprogramm, milles muide on tänavu 45 filmi, on tohutult rikkalik, kuid märkimata ei saa jätta ka meie eriüritusi, mis toimuvad kogu festivali vältel. Mitme päeva jooksul saab vaadata tantsijaid, mängida mänge, kuulata loenguid, teha filme jne jne. Seda kõike Solarise keskuse aatriumis.

Just Film lõppeb sel aastal väga magusalt. Festivali lõpetab film “Lõvikuningas 3D”- täiesti uus klassikalise linaloo vorm ja väline külg. Seda võib julgelt pidada käesoleva aasta suurimaks ja sügavaimaks kinoelamuseks.

 Kaheks… üheksa… kümme… ja ongi käes üheteistkümnes Just Film!

PS! Ärge unustage soovida õnne ka PÖFFile, sest meie kallis PÖFF tähistab sel aastal oma 15. sünnipäeva! 

Share |