Tartu

Juba üheteistkümnendat aastat on koos Pimedate Ööde Filmifestivaliga käsikäes käinud Eesti suurim laste- ja noortefilmide festival Just Film. Selle raames saab sellelgi aastal Tartus Cinamoni kinos (Turu 2) nautida Euroopa parimaid laste- ja noortefilme.

Festivali esimesel päeval näidatakse tänavakultuuri- ja tantsuhuvilistele filmi Tee ära, mis räägib inimestest, kelle jaoks tantsimine on sama oluline kui hingamine. Filmi kangelanna Carmeni jaoks on unistus tantsukarjäärist tuhmumas. Suhted nii perekonna kui sõpradega on keerulised ning lisaks on tanstimine segama hakanud kooliõpinguid. Ainsa lootuskiirena paistab olevat vihatud õpetaja...

Väiksematele filmihuvilistele on Tartu Just Filmi selleaastases programmis kaks toredtat filmi - Hollandi tugevaim mees ja Suur karu. Esimese filmi kangelane Luuk on veendunud, et tema isa, keda ta kunagi näinud ei ole, on maailma kõige tugevam mees. Kui poiss kooli vahetab, kardab Luuk kangesti, et teda hakatakse väikese kasvu pärast narrima. Üllatuseks leiab aga poiss endale hoopis uue sõbra Minke - kooli pikima tüdruku! Koos otsustatakse minna Luuk'i isa otsima.

Animafilm Suur karu on tõeline maiuspala kõigile seiklushuvilistele: Jonathan ja Sophie sõidavad maale vanaisale külla, kes elab ilusas mägedevahelises orus, just seal, kus lõpeb noor mets ja algab vana ürgmets. Et legendi kohaselt elab metsas igasugu veidraid olevusi, on lastele metsaminek keelatud. Ühel päeval rikuvad lapsed keeldu ning Sophie eksib metsa ära. Fantastilisel päästeretkel kohtab Jonathan mitmeid põnevaid ja naljakaid olevusi ning üht üksikut torisevat jahimeest, kes lubab poissi aidata...

Noortele pakub Just Film järgmiseid filme:
USA indie-film Kirsike on vürtsitatud noortepärase huumori ja teismelistele omase maailmavaluga. Filmi peategelase 17-aastase Aaroni jaoks, kes kohtub ülikoolis endast poole vanema vabameelse Lindaga, on süütuse kaotamine prioriteet number üks!

Kadunud Aafrikas: 12-aastane Simon võib end päris vanemate puudumisele vaatamata õnnelikuks pidada: adopteeritud keenialasena pääses ta sügavate humanitaarprobleemide käes vaevlevast riigist ja kasvas üles armastavate kasuvanemate loodud turvalises Taani heaoluühiskonnas. See saab Simonile kibedalt selgeks, kui ta emaga reisil olles oma sünnimaa pealinna Nairobi kurikuulsasse slummi ära eksib ja kasuhimuliste kurjategijate huviorbiiti satub.

Aurelie on noor neiu, keda eristab enamikust omavanustest tema enda loodud eriline väike maailm, kuhu tülpinud ja väsitava reaalsuse eest pageda... Aurelie päevik on kohmetu, armas ja südamlik film, mis tantsib graatsiliselt mööda huumori ja melanhoolia piiri, kaldudes kord rõõmu, kord nukruse poole. Prantslaslikult muinasjutuline lugu on kui kõigile tuntud "Amelié" noorteversioon.

Oled sa seal?: Jitze on tõeline supersõdur virtuaalsuses. Pärast liiklusõnnetuses hukkunu nägemist midagi aga muutub. See ei ole surmahirm, mis teda painama hakkab, vaid mingi muu küsimus. Midagi, mida ta isegi küsida ei oska, ent tundub puudutavat kogu tema eksistentsi ning maailma(id), milles ta elab. David Verbeeki hüpnootiliselt ilus film uurib läbi mitmetähendusliku, ent moraalitsemiseta esitatud loo arvutimängude ja interneti, loodusliku ja tehisliku, reaalsuse ja virtuaalsuse mõju inimpsüühikale.

Armupallid
on film täis huumorit, romantilisi suveöid, tuliseid konflikte ja leppimisi. Äsja Stockholmist väikelinna kolinud Lucas armub esimesest silmapilgust Susanni, kes on kohaliku tüdrukute jalgpallivõistkonna väravavaht.

Roosamanna monstrum
: Vabameelsest, kuid lagunevast perekonnast Oona satub peale tema ema truudusemurdmisele isa venna Lukasega, mis viib kunstnikukarjääri allakäigu tõttu niigi depressiivse isa enensetapuni. Kodanlikust perekonnast Ari peab päevast päeva taluma seda, kuidas egoistlik vend vanemate nõrkusi, eelkõige ema naiivsust ära kasutab ning kogu pere elu põrguks muudab. Erinevate väljundite - ühel seksi, teisel kunsti - kasutamine sama eesmärgi - mässu ja iseseisvuse - nimel viib kaks pealtnäha vastandlikku tüdrukut teineteiseni...

Pilvelõhkuja
on ootamatu segu nukker-koomilisest indielikust armastusfilmist ning trööstitust sotsiaalkriitikast. Jon, kunagise õitsva väikelinna tehasedirektori poeg on teismelisikka jõudes linna vihatuim isik, kellega üldsus ei suhtle ning kellele on keelatud enamik avalikke teenuseid kooliskäimisest bussisõiduni. Oli ainult aja küsimus, millal tema tee ristub Edithiga, kes on omamoodi sarnases üksilduses - ta on pime. Teismelise, õigemini, inimese loogika on talle alati sisendanud, et lahendus kõikidele sotsialiseerumist puudutavatele probleemidele on seks.

Kava:
18.11, kell 19:00 Tee ära, Cinamon 3
19.11, kell 16:00 Kirsike, Cinamon 3
23.11, kell 17:00 Hollandi tugevaim mees, Cinamon 3
24.11, kell 17:00 Kadunud Aafrikas, Cinamon 3
25.11, kell 17:00 Aurelie päevik, Cinamon 3
26.11, kell 16:00 Oled sa seal?, Cinamon 4
27.11, kell 16:00 Armupallid, Cinamon 3
28.11, kell 17:00 Roosamanna monstrum, Cinamon 3
29.11, kell 17:30 Suur karu, Cinamon 3
30.11, kell 17:00 Pilvelõhkuja, Cinamon 3
Filmidel (va "Tee ära") on nii eesti kui vene keelsed subtiitrid.

Koolidele ja gruppidele pakub Just Film pileteid eriti soodsalt! Alates kuuest inimesest on ühe pileti hind 2,60 eurot ja õpetaja saab filme vaatama tasuta!
Loomulikult on festivali piletid müügil ka kõikides Piletilevi müügipunktides ja kodulehel.

Lisainfo:
Tuuli Potik
tuuli.potik@poff.ee

Share |