Plaadipood

Sound it out | Sound it out

Režissöör: Jeanie Finaly

Tom on paljude jaoks vaikse Teaside’i tähtsaim isik, omamoodi segu Jeesusest ja oopiumidiilerist, sõltuvuse rahuldajast, kinnistajast ja inimeste päästjast - ta peab selles aega tardunud Kirde-Inglismaa väikelinnas piirkonna viimast plaadipoodi. Ujub kangelaslikult vastu digitaalajastu peatumatut, immateriaalselt külma voolu. Pakub seda auditiivset pardoksi, mis eraldab meid teistest, loob alternatiivseid helilisi maailmu, milles üksinda ekselda ning omab samas ühendavamat jõudu kui enamik teisi kunstiliike.

Ta arvab oma poe kataloogi suuruseks olevat umbes 70 000 plaati. Värvikirev valik eksootilisest ja vähem eksootilisest, varieerudes oma väärtuse kaotanud ja aja ära elanud tantsumuusika singlitest ülihinnaliste rariteetideni ja kohustuslike klassikuteni. Kõige huvitavamad ja värvikirevamad, igale plaadipoele tegeliku sisu andvad elemendid on aga tema kliendid. Noortest mässavatest metalheadidest, keldri trance’i DJ-dest ja reiviräpparitest kuni vanakooli tugitooli melomaanide ja nende tüüpideni, kes on 348 korda oma lemmikartisti kontserdil käinud ning omavad kõiki nende väljalaskeid, vähemalt kahes eksemplaris.

Ei tahaks öelda selle naljaka dokumentaalfilmi kohta südamlik, vähemalt mitte taotluslikult südamlik. Ent selles palju naeruvääristatud, väikelinlikus teistsugususes on mingit nakkavat; melanhoolset veidrust ja siirust, mis, nagu aeg-ajalt tundub, on küünilistes metropolides küllaltki haruldaseks loomuomaduseks muutunud. 

Filmi keel: Inglise Subtiitrid: VENE | EESTI

Neljap 24.11.2011 20:00 Solaris Kino, Nokia saal
LISA OMA KAVVA
Share |