Lõvikuningas 3D

The Lion King 3D | The Lion King 3D

Režissöör: Roger Allers, Rob Minkoff

JUST FILMI LÕPUFILM

Filmiajaloo vältel on valmis tehtud sadu tuhandeid, kui mitte miljoneid filme ja võrreldes selle kolossaalse arvuga on kaduvväike nende filmide osakaal, millele saab ilma igasuguste süümepiinadeta kleepida külge sildi nimetusega „legendaarne“.

Üks film, mis kindlasti seda sõna kuidagi ei devalveeri, on just nimelt Walt Disney animatsioonistuudio tippsaavutus aastast 1994, mis kannab nime „Lõvikuningas“. Sellest filmist sai omal ajal kiiresti kõigi aegade edukaim animafilm nii Ameerika, kui ka muu maailma kinokassades ning filmi ülemaailmsest menust andis märku seegi asjaolu, et „Lõvikuningast“ sai kõigi aegade esimene Walt Disney stuudio film, mis dubleeritud zulu keelde.

Nüüd - peaaegu 18 aastat hiljem – astub ka meie väike Eesti selle filmi oma emakeelde dubleerinud riikide suurde perre. Võib ju küsida, et miks just nüüd. Aga selleks, et tänavu on valminud selle surematu animatsiooniklassika kauaoodatud 3D-versioon. Kriitikud, kes viimaste aegade 3D-filme on nende efektivähesuse tõttu valjuhäälselt sarjanud, ei ole „Lõvikuninga“ puhul suutnud oma vaimustust varjata ning kiidulauluga on ühinenud ka kinopublik. 16.septembril jõudis „Lõvikuningas 3D“ Ameerikas kinoekraanidele ja pidi seal püsima kõigest kaks nädalat. Läks aga sootuks teisiti – kõik need kaks nädalat valitses film Ameerika kinoedetabeleid sama suveräänselt, kui 1994. aasta suvel ning stuudio otsustas viivitamatult, et film püsib kinodes nii kaua kuni sellele ka tänulikke vaatajaid jagub. Linaloo ülemaailmne kassa kosub jõudsalt, olles JUST FILMI alguseks jõudnud päris lähedale täiesti uskumatuna tunduva miljardi dollari piirile...

Täiesti uuel kinosõprade põlvkonnal on võimalik elada kaasa loole lõvipoiss Simbast ja tema tõusust kõikide savannis elavate loomade üllaks valitsejaks. Sama on lugu, sama on ülemaailmselt armastatud ning auhinnatud muusika, kuid täiesti uus on selle klassikalise linaloo vorm ja väline külg. Seda võib julgelt pidada käesoleva aasta suurimaks ja sügavaimaks kinoelamuseks.

 

JUST FILMI raames linastub filmi „Lõvikuningas 3D“ originaalversioon. Inglise keeles, ilma tõlketa!

Alates 3.veebruarist Eesti kinode 3D-ekraanidel film nii eesti, vene, kui ka inglise keeles!

 

Filmi keel: Inglise Subtiitrid: VENE | EESTI

Laup 26.11.2011 19:00 Coca-Cola Plaza, saal 2
LISA OMA KAVVA
Share |