17 Girls

17 Girls

2011

Režissöör: Delphine Coulin, Muriel Coulin

Programm: Youth films

5x Favela, Now by Ourselves

5x Favela, Now by Ourselves

2010

Režissöör: Cacau Amaral, Cadu Barcelos

Programm:

Animal Kingdom

Animal Kingdom

2010

Režissöör: David Michod

Programm: Youth films

Attack the Block

Attack the Block

2011

Režissöör: Joe Cornish

Programm: Youth films

August

August

2011

Režissöör: Oskari Sipola

Programm: Youth films

Aurelie Laflammes’s Diary

Aurelie Laflammes’s Diary

2011

Režissöör: Christian Laurence

Programm: Youth films

Beautiful Boy

Beautiful Boy

2010

Režissöör: Shawn Ku

Programm: Youth films

Cherry

Cherry

2010

Režissöör: Jeffrey Fine

Programm: Youth films

Cherrybomb

Cherrybomb

2009

Režissöör: Lisa Barros D'Sa, Glenn Leyburn

Programm:

Chubby Drums

Chubby Drums

2011

Režissöör: Arne Toonen

Programm:

Combat Girls

Combat Girls

2011

Režissöör: David Wnendt

Programm: Youth films

Cupid’s Balls

Cupid’s Balls

2011

Režissöör: Kristoffer Metcalfe

Programm: Youth films

David & Kamal

David & Kamal

2010

Režissöör: Kikuo Kawasaki

Programm:

Every Day is a Saturday

Every Day is a Saturday

2009

Režissöör: Nick MartiniNick

Programm:

Go for It!

Go for It!

2011

Režissöör: Carmen Marron

Programm:

Happiness Runs

Happiness Runs

2010

Režissöör: Adam Sherman

Programm: Youth films

I Miss You

I Miss You

2011

Režissöör: Andres Grönros

Programm: Youth films

Jitters

Jitters

2010

Režissöör: Baldvin Zophoniasson

Programm: Youth films

Kaleidoscope

Kaleidoscope

2011

Režissöör: Alex Schiller, Tom Elliott ,Vincent Urban

Programm:

Killing Bono

Killing Bono

2011

Režissöör: Nick Hamm

Programm: Youth films

Lollipop Monster

Lollipop Monster

2011

Režissöör: Ziska Riemann

Programm: Youth films

Lost in Africa

Lost in Africa

2011

Režissöör: Vibeke Muasya

Programm: Youth films

Lotte and the Moonstone Secret

Lotte ja kuukivi saladus

2011

Režissöör: Janno Põldma, Heiki Ernits

Programm:

Luke and Lucy: The Texas Rangers

Luke and Lucy: The Texas Rangers

2010

Režissöör: Wim Bien, Mark Mertens

Programm:

Norman

Norman

2010

Režissöör: Jonathan Segal

Programm: Youth films

Position Among The Stars

Position Among The Stars

2010

Režissöör: Leonard Retel Helmrich

Programm:

R U There?

R U There?

2010

Režissöör: David Verbeek

Programm: Youth films

Red Dog

Red Dog

2011

Režissöör: Kriv Stenders

Programm:

Revolver

Revolver

2010

Režissöör: Simon Dumont

Programm:

Romeos

Romeos

2011

Režissöör: Sabine Bernardi

Programm: Youth films

Scamper the Penguin

Pingviinipoeg Lolo seiklused

1988

Režissöör: Gennadiy Sokolskiy, Kenji Yoshida

Programm:

Secret Letter

Secret Letter

2010

Režissöör: Simone van Suddeldorp

Programm:

Shocking Blue

Shocking Blue

2010

Režissöör: Mark de Cloe

Programm: Youth films

Skyscraper

Skyscraper

2011

Režissöör: Rune Schjott

Programm: Youth films

Sons of Norway

Sons of Norway

2011

Režissöör: Jens Lien

Programm:

Sound it out

Sound it out

2011

Režissöör: Jeanie Finaly

Programm:

StreetDance 3D

StreetDance 3D

2010

Režissöör: Max Giwa, Dania Pasquini

Programm:

The Grand Bizarre

The Grand Bizarre

2011

Režissöör: Bobby Brown

Programm:

The Great Bear

The Great Bear

2011

Režissöör: Esben Toft Jacobsen

Programm:

The Lion King 3D

The Lion King 3D

1994

Režissöör: Roger Allers, Rob Minkoff

Programm:

The Liverpool Goalie

The Liverpool Goalie

2011

Režissöör: Arild Andresen

Programm:

The Magicians

The Magicians

2010

Režissöör: Joram Lürsen

Programm:

The Other F Word

The Other F Word

2010

Režissöör: Andrea Blaugrund

Programm:

The Runway

The Runway

2010

Režissöör: Ian Power

Programm:

The Strongest Man in Holland

The Strongest Man in Holland

2010

Režissöör: Mark de Cloe

Programm:

The Twilight Saga: Breaking Dawn I

The Twilight Saga: Breaking Dawn I

2011

Režissöör: Bill Condon

Programm: Youth films

Toast

Toast

2011

Režissöör: S.J. Clarkson

Programm:

Totally True Love

Totally True Love

2011

Režissöör: Anne Sewitsky

Programm: